СУКОБ У УКРАЈИНИ ЋЕ СЕ УСКОРО ЗАВРШИТИ Орбан послао оптимистичну поруку - "Близу смо"
УКРАЈИНСКИ сукоб могао би да се заврши у догледној будућности, сматра мађарски премијер Виктор Орбан.
Фото: Профимедиа/Илустрација
„Мислим да смо веома близу мира“, рекао је Орбан у интервјуу за немачку медијску групу „Аксел Шпрингер“.
Према његовим речима, да би се постигао мир, колективни Запад мора да развије јединствен став, јер тренутно не постоји консензус међу западним земљама о украјинском питању. Док председник САД Доналд Трамп промовише мировне иницијативе, Европа се залаже за наставак рата како би покушала да стекне повољнију преговарачку позицију, додао је он.
На питање да ли је председник Русије Владимир Путин заинтересован за мировне преговоре, Орбан је одговорио да јесте. На питање зашто, премијер је одговорио: „Зато што рат има цену“. Та цена, како је рекао, изражава се у људским животима и економским губицима.
Орбан такође сматра да би, с обзиром на то, Русија желела да што пре оконча сукоб, али истовремено тежи да оствари сопствене циљеве. Када се то деси, више „неће имати смисла да се рат настави“, рекао је премијер, потврдно одговарајући на питање да ли ће Москва моћи да преузме контролу над целим Донбасом.
Истовремено, Европа поступа ирационално подржавајући Кијев, јер он нема шансе да победи у сукобу са Русијом.
Европа троши огромна средства на финансирање Кијева у време када су та средства потребна њој самој, док Украјину захватају корупцијски скандали, нагласио је мађарски премијер.
(Спутњик)
Препоручујемо
РУСКИ ИЗВОР ТВРДИ: Украјинска ПВО погодила зграду амбасаде Азербејџана у Кијеву
15. 11. 2025. у 22:14
УКРАЈИНСКИ ОПОЗИЦИОНАР: Русија је једина шанса Украјинцима за нормалну будућност
15. 11. 2025. у 22:45
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)