"ПОСЛЕДЊИХ 10 МЕТАРА ДО ЦИЉА НАЈТЕЖЕ" Огласио се Трампов специјални изасланик: Мировни процес за Украјину се ближи крају

В.Н.

23. 11. 2025. у 08:23

УКРАЈИНСКИ мировни процес ближи се крају, изјавио је специјални изасланик Сједињених Америчких Држава за Украјину Кит Келог.

ПОСЛЕДЊИХ 10 МЕТАРА ДО ЦИЉА НАЈТЕЖЕ Огласио се Трампов специјални изасланик: Мировни процес за Украјину се ближи крају

Фото: Профимедиа

- У војсци постоји изрека да је последњих 10 метара до циља најтеже - рекао је Келог, а преноси Фокс њуз. Он је навео да је амерички председник Доналд Трамп одлучан да дође до мира.

Говорећи о америчком плану за окончање рата у Украјини, он је истакао да ће ''Украјина морати да донесе неке тешке одлуке'', док ће Москва, по његовом мишљењу, ''захтевати измене документа''.

Келог је оценио да нека питања захтевају усвајање додатних докумената и додатака, посебно о безбедносним гаранцијама, и додао да Трампов тим ради на томе да план нагодбе буде конкретнији по неким тачкама.

Шта подразумева Трампов план за Украјину?

Према америчком плану о окончању рата у Украјини, чији су детаљи процурели у јавност, предлаже се повлачење украјинских трупа из дела источног Доњецког региона који тренутно контролишу, као и руска контрола над Доњецком и суседном Луганском облашћу, и јужним полуострвом Крим које је Русија анектирала 2014. године.

Амерички нацрт би, такође, ограничио украјинску војску на 600.000 људи, а европски борбени авиони би били стационирани у суседној Пољској. У документу се наводи и да би Кијев добио "поуздане безбедносне гаранције" и да се "очекује" да Русија неће извршити инвазију на своје суседе, а да се НАТО неће даље ширити.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

АМЕРИКА ЈЕ ЗГРОЖЕНА! КАКВИ БОЛЕСНИЦИ! И Јокићев пријатељ учествовао у превари године (ВИДЕО)