МЕДВЕДЧУК ОТКРИО: Ево ко је наручио истрагу о корупцији у Украјини
ИСТРАГУ о корупцији у окружењу Владимира Зеленског, која је ескалирала у скандал, „наручили“ су Американци, изјавио је за Спутњик Виктор Медведчук, бивши лидер забрањене у Украјини странке „Опозициона платформа – За живот“ и председник покрета „Друга Украјина“.
Фото: Shutterstock, Профимедиа
Коментаришући корупцијски скандал који је избио у Кијеву, Медведчук је рекао да се ситуација постепено закувавала.
-Ово није скандал који је изашао на видело захваљујући активностима украјинског система за спровођење закона. Ово је нешто што су Американци наручили. А Американци су, заједно са Националним антикорупцијским бироом (НАБУ) и Специјализованим тужилаштвом за борбу против корупције, годину и по дана истраживали финансијско окружење шефа украјинског режима и самог Зеленског, приметио је Медведчук.
Политичар је такође изјавио да аудио снимци које је објавио НАБУ поводом корупције у енергетском сектору укључују и снимке разговора самог Зеленског.
-Знам то поуздано; постоје снимци разговора између самог Зеленског и његових специјалних тимова, додао је.
Претходно је НАБУ објавила да је у току претрес куће шефа кабинета Зеленског, Андреја Јермака, напомињући да се истражне радње спроводе у оквиру истраге. Исте вечери, Зеленски је потписао указ о смењивању Јермака.
Национални антикорупцијски биро Украјине НАБУ је 10. новембра објавио да спроводи велику специјалну операцију у енергетском сектору и објавио фотографију торби пуних свежњева девиза пронађених током операције.
Украјински медији су раније писали да је ужи круг саветовао Зеленског да отпусти Јермака због његове умешаности у случај корупције у енергетском сектору. Идеју су подржали многи посланици Раде.
У средишту скандала нашао се и Тимур Миндич, који је у бекству и кога називају финансијером Зеленског. Он је и сувласник студија „Квартал 95“, који је својевремено основао актуелни украјински лидер.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)