ДРЖАВНА ДУМА ПОЗВАЛА ЕВРОПУ: Одустаните од планова за напад на Русију, ни прошли пут вам није успело

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

02. 12. 2025. у 17:22

ПОСЛАНИК Државне думе из Севастопоља и члан Комитета за међународне послове, Дмитриј Белик, у коментару за РИА Новости, позвао је Европу да одустане од планова за напад на Русију и да се одрекне својих реваншистичких осећања.

ДРЖАВНА ДУМА ПОЗВАЛА ЕВРОПУ: Одустаните од планова за напад на Русију, ни прошли пут вам није успело

Foto: Shutterstock


Раније је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто рекао за РИА Новости да се Европа тренутно спрема за рат са Русијом, а питање у наредном периоду биће да ли може да спасе континент од уништења.

-Русија нема намеру да изврши инвазију на Европу. Европа, међутим, треба једном за свагда да одустане од својих планова и мисли о нападу на Русију и да се одрекне својих реваншистичких осећања. У супротном, одговор неће дуго чекати, рекао је Белик.

Према његовим речима, опасне тенденције европског реваншизма и милитаризма су данас присутне у Европи, као никада раније у последњих осамдесет година.

-Европа мора да се уразуми и да сузбије своје реваншистичке тенденције, јер, како историја показује, то не води ничему добром осим лудилу и катастрофи, рекао је посланик.

(Ria.ru)

БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Богић Богићевић хитно оперисан: У критичном је стању, задобио тешке телесне повреде