СТОТИНЕ МРТВИХ У НЕВРЕМЕНУ: Војска послала помоћ на Суматру

БРОЈ жртава поплава на индонежанском острву Суматри достигао је 867, саопштила је данас влада те земље, додајући да војска Индонезије појачава напоре за помоћ онима који су погођени непогодом.

СТОТИНЕ МРТВИХ У НЕВРЕМЕНУ: Војска послала помоћ на Суматру

Фото Танјуг/АП/Nazar Chaniago

Војска је подигла најмање 10 преносивих мостова у провинцијама Аћех, Северна Суматра и Западна Суматра како би помогла у дистрибуцији хране и помоћи изолованим становницима, рекао је генерал-мајор Фреди Ардианза, преноси Ројтерс.

-Изградња ових мостова је кључна за дистрибуцију логистике. Неки од путева су и даље блокирани, тако да помоћ још увек није стигла до оних погођених катастрофом", рекао је он.

Ардианза је рекао да војска такође распоређује мобилне системе реверзне осмозе, који загађену воду чине безбедном за пиће, и да ће наставити да доставља храну и лекове из ваздуха становницима којима је и даље одсечен приступ путевима.

Број жртава у Индонезији од прошлонедељног циклона и накнадних тешких поплава и клизишта порастао је на 867 људи у петак поподне, а 521 особа се води као нестала, показали су владини подаци.

Локални владини званичници на Суматри позивали су владу да прогласи националну ванредну ситуацију како би се ослободила додатна средства за спасилачке и помоћне напоре.

Потпредседник Индонезије Гибран Ракабуминг Рака грађанима је упутио извињење и рекао им да нису сами.

-Осигураћемо да они у центрима за евакуацију добију одговарајућу негу. Многи су се жалили на проблеме са школама и становањем, ми ћемо вам помоћи у томе. Хвала вам и још једном се искрено извињавам, рекао је он.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Нова историја српске кошарке уз подршку компаније Меридианбет