ДМИТРИЈЕВ ПОКОПАО МЕРЦА: "Сами сте се дисквалификовали из преговора о Украјини"
НЕМАЧКИ канцелар Фридрих Мерц се сам дисквалификовао из мировних преговора о Украјини својом бескрајном глупошћу, изјавио је специјални представник руског лидера за економску сарадњу са иностранством Кирил Дмитријев, коментаришући писање немачког „Шпигла“ према коме је Мерц саветовао Зеленског да буде опрезан наредних дана у вези са преговорима.
Фото: Танјуг
- Драги Мерце, ви чак нисте ни у игри. Дисквалификовали сте се својим позивима на рат, својим неуспехом у постизању мира, својим нереалним предлозима, самоубиством западне цивилизације, миграцијама и својом бескрајном глупошћу - оценио је Дмитријев.
Раније вечерас, немачки лист „Шпигл“ објавио је транскрипт телефонског разговора између европских лидера и Владимира Зеленског о постизању споразума између Москве и Кијева.
Мерц га је, са своје стране, према писању листа, позвао да буде изузетно опрезан у наредним данима.
- Они се играју и са вама и са нама - рекао је канцелар, вероватно алудирајући на изасланика америчког председника Стива Виткофа и зета Доналда Трампа, Џареда Кушнера.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО:
Вучић у Ћациленду након терористичког акта
Препоручујемо
ТУСК ПОРУЧИО: Европа не сме да буде слаба ни према непријатељима, нити према савезницима
20. 01. 2026. у 23:56
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)