ЗАБРАЊЕН ПРОТЕСТ НЕОФАШИСТИЧКЕ ГРУПЕ ФОРЦА НОВА: Полиција изнела необичан разлог

В.Н.

05. 12. 2025. у 16:49

Шеф римске полиције Роберто Масући забранио је данас планиране протесте неофашистичке групе Форца Нова (ФН) у парку са високом стопом криминала на периферији града, уз образложење да је захтев за одобрење патроле стигао прекасно.

ЗАБРАЊЕН ПРОТЕСТ НЕОФАШИСТИЧКЕ ГРУПЕ ФОРЦА НОВА: Полиција изнела необичан разлог

Foto: Profimedia

Како је рекао протест је забрањена и због ризика од контрапротеста, преноси Анса.

"Услови које је предложила Форца Нова, с обзиром на споменуту идеолошку опозицију, нису компатибилни с коегзистенцијом других демонстрација, јер постоји ризик повезан с преклапањем две групе демонстраната", навела је полиција.

Форца нова планирала је "путујуће демонстрације" под називом "Одбрани Рим" у парку Ђордано Сангали, подручју познатом по трговини дрогом и ситном криминалу. 

Неофашистичка странка Форца Нова позвала је на протесте организоване "ради сигурности грађана, након поновљених опасних и понижавајућих ситуација у крају", преноси ВД њуз.

У позиву објављеном на плакатима група је написала да је "време да римска омладина и присталице Форца нове стану у одбрану жена и народа", као и да се ради о тешкој бици која ће се одвијати "у радничким четвртима и предграђима док се не обнове ред и спокој". 

Као одговор на иницијативу Форца Нова, најављене су биле антифашистичке демонстрације против "екстремно десничарских покрета". 
 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - Степинчево између верског култа и политичког терета

ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета

ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.

11. 02. 2026. у 20:13

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.

09. 02. 2026. у 11:13

Коментари (0)

СУБОТИЧАНИН ИСПИСАО ЈЕДНУ ОД НАЈЛУЂИХ ПРИЧА У ИСТОРИЈИ СПОРТСКОГ КЛАЂЕЊА:  Три добитна тикета у SOCCERBETU – 30 милиона динара!