ПОЉСКА ПОДИГЛА БОРБЕНЕ АВИОНЕ! Системи противваздушне одбране су у приправности
ПОЉСКО ратно ваздухопловство је на друштвеним мрежама саопштило да је подигло борбене авионе како би заштитило пољски ваздушни простор усред извештаја о вишесатном нападу на западну Украјину.
Foto: Shutterstock
- Упозорење. Због активности далекометног ваздухопловства Руске Федерације, које изводи нападе на територију Украјине, започело је оперисање војног ваздухопловства у ваздушном простору Пољске.
У складу са важећим процедурама, Оперативна команда Оружаних снага активирала је неопходне снаге и средства која су јој на располагању. Подигнути су ловачки авиони, а системи противваздушне одбране и радиолокационог извиђања достигли су стање приправности.
Ове активности имају превентивни карактер и усмерене су на обезбеђење и заштиту ваздушног простора, посебно у подручјима која се граниче са угроженим зонама.
Оперативна команда Оружаних снага прати тренутну ситуацију, а подређене снаге и средства остају спремне за тренутну реакцију - навело је пољско ратно ваздухопловство у саопштењу.
Подсетимо, украјинске власти су саопштиле да су руске снаге током ноћи и јутрос покренуле масовни комбиновани ваздушни напад на Украјину користећи ракете и дронове, а пријављене су жртве и штета у више украјинских региона.
(Ало)
Ускоро опширније
Препоручујемо
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)