ПРВИ ЈЕЗИВИ СНИМЦИ ЗЕМЉОТРЕСА У ЈАПАНУ: Има повређених, хиљаде домаћинстава без струје (ВИДЕО)
У СНАЖНОМ земљотресу јачине 7,6 степена по Рихтеровој скали који се догодио данас близу обале на североистоку Јапана, повређене су три особе, једна у префектури Аомори када је дошло до урушавања пута и две особе у Хокаиду услед падова, саопштила је локална влада.
Foto: X Printscreen
Најмање 2.700 домаћинстава остало је без електричне енергије у префектури Аомори, где је дошло и до избијања два пожара, преноси Кјодо.
На друштвеним мрежама појавили су се језиви снимци, услед земљотреса аутомобили су поскакивали, у просторијама се све тресло.
Након првог, јаког, потерса, било је шест накнадних потреса од који су два била јача - 5,6 степени и 4,7 степени и остали су били испод 4,0 степена по Рихтеровј скали.
Званично је издато упозорење на цунами Хокаидо, Аомори и Ивате, са напоменом да су могући таласи високи до три метра.
Први цунами је примећен у перфектури Ивате висок 70 центиметара, пре њега примећен је цунами у Хоакиду висок 50 центиметара, а Метеоролошка служба Јапана упозорава да би виши цунами касније могао да дође до североисточне обале.
Епицентар првог земљотреса био је на око 84 километра од места Хачинохе у североисточном региону Хокаидо. Земљотрес се догодио на дубини од 50 километара.
Препоручујемо
БРУТАЛАН РУСКИ МАНЕВАР: Ометањем украјинске дронове преусмерили ка Летонији
10. 05. 2026. у 23:45
МИСТЕРИЈА ВОЈНЕ ВЕЖБЕ САД У МАРОКУ: Пронађено тело војника у Атлантском океану
10. 05. 2026. у 23:27
ОВО ЈЕ ИРАНСКИ ПРЕДЛОГ ЗА ОКОНЧАЊЕ РАТА ПРЕДАТ ТРАМПУ: Ево шта Техеран тражи
10. 05. 2026. у 23:04
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (0)