"МАНГAЛ, МЕДУЗА И ДИКОБРАЗ" Руски инжењери осмислили нове штитове против дронова (ВИДЕО)

РУСКИ инжењери осмислили су више практичних, јефтиних и технички једноставних решења која помажу да се тенкови и оклопна возила заштите од напада дроновима.

МАНГAЛ, МЕДУЗА И ДИКОБРАЗ  Руски инжењери осмислили нове штитове против дронова (ВИДЕО)

Фото принтскрин Икс@GrandpaRoy2

Први је „мангaл“, неформално због изгледа назван по роштиљу, који представља савремену верзију решеткасте оклопне заштите. Мангалом се у војсци називају мрежасте металне решетке које се стављају на оклопна возила као заштита од дронова.

Састоји се од металне мреже постављене на метални рам. Када се монтира на оклоп тенка, ствара додатни слој одбране који отежава дроновима да погоде циљ.

„Медуза“ представља варијацију првог модела. Састоји се од металних сајли развучених преко куполе тенка, што подсећа на медузу. Та мрежа ствара препреку кроз коју дронови не могу да прођу.

Трећи је „дикобраз“ где се сајле користе на мало другачији начин. Оне, наиме, уместо да висе као код „медузе“, штрче у свим правцима попут бодљи код бодљикавог прасета и представљају препреку за камиказе-дронове.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Компанија Меридианбет – Синоним за успех и верни пријатељ српске кошарке на предстојећем Ф4 турниру