ПРЕД ДОЛАЗАК У БЕРЛИН Зеленски саопштио: Украјина припрема састанак са САД, ради се на нацртима докумената
УКРАЈИНА се припрема за састанак са америчком страном и разрађује све детаље заједничких нацрта докумената, изјавио је данас председник Украјине Владимир Зеленски.
Foto: Profimedia
Зеленски је навео на Телеграму да се пажљиво ради на сваком сегменту предложених докумената, истичући да је циљ да сви договорени кораци са партнерима Украјине буду ефикасни у обезбеђивању безбедносних гаранција, пренео је Укринформ.
-Припремамо се за састанак са америчком страном. Много је важних детаља и пажљиво радимо на свакој тачки сваког нацрта. Најважније је да сви кораци које усагласимо са партнерима могу заиста да функционишу у интересу безбедносних гаранција. Само поуздане гаранције могу довести до мира, поручио је Зеленски.
Раније данас, Зеленски је данас стигао у Берлин где у току дана треба да се састане са америчким преговарачким тимом ради разговора о предлогу за постизање мира у Украјини.
-Фокусирамо се на то како поуздано гарантовати безбедност Украјине како се искуство Будимпештанског меморандума и руске инвазије никада више не би поновило. Рачунамо на конструктивне разговоре, рекао је Зеленски у објави на платформи X.
Уочи доласка у Берлин, Зеленски је рекао да жели да убеди Американце да подрже замрзавање линије фронта у Украјини у њеном тренутном стању, пре било каквих преговора са Москвом, преносе француски медији.
Током онлајн конференције за новинаре пре доласка у Немачку, Зеленски је појаснио да још није добио одговор од САД у вези са најновијом верзијом мировног предлога за окончање сукоба, који су ове недеље ажурирали Кијев и његови европски савезници, а потом поднели Вашингтону.
-Добио сам неке поруке од свог преговарачког тима, примам све сигнале и бићу спреман за дијалог који ће почети данас", рекао је Зеленски.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)