СЛОВАЧКИ ПРЕМИЈЕР НИКАД ОШТРИЈИ: Кијев је црна рупа која гута новац и будућност ЕУ (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

14. 12. 2025. у 22:24

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо упоредио је Украјину са црном рупом која гута новац и будућност Европске уније.

СЛОВАЧКИ ПРЕМИЈЕР НИКАД ОШТРИЈИ: Кијев је црна рупа која гута новац и будућност ЕУ (ВИДЕО)

Фото: Профимедиа

-Украјина је црна рупа која расипа милијарде евра, рационално економско размишљање и одрживу будућност Европске уније, написао је Фицо на својој Фејсбук страници.

У новембру је Фицо довео у питање колико је европског новца послатог Украјини украдено, као и потребу за даљом финансијском помоћи Кијеву.

Фицо је иначе у петак поновио да, на самиту Европске уније, неће подржати ништа везано за војне издатке Кијева, чак и ако би морао тамо да седи до Нове године.

Премијер Словачке јуче је изјавио да ће наставити да се залаже за обнављање односа са Русијом.

-Ја сам међу онима који су позивали и наставиће да позивају на обнављање односа. Замолићу министра спољних послова да у што краћем року обнови рад комисија које наше земље имају у области економске сарадње, истакао је премијер Словачке у емисији "Дијалози суботом".

Он је такође назвао апсурдном идеју да се Словачкој забрани куповина гаса из Русије, и додао, да то није питање политике или идеологије, већ географска реалност.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

ХИТНО: Шешељ открио шта је неопходно