"И ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ ЖЕЛЕ МИР" Лукашенко: Ако се рат настави и ексалира претвориће се у глобални сукоб

П. Ђурђевић

17. 12. 2025. у 07:29

И РУСКИ председник Владимир Путин и украјински председник Володимир Зеленски желе мир у Украјини, изјавио је синоћ председник Белорусије Александар Лукашенко.

И ПУТИН И ЗЕЛЕНСКИ ЖЕЛЕ МИР Лукашенко: Ако се рат настави и ексалира претвориће се у глобални сукоб

Фото: Профимедиа

- Сада сам сигуран да Путин жели мир. Зеленски жели исто, поготово сада, сигуран сам - рекао је Лукашенко у интервјуу за америчку телевизију Њузмакс.

Лукашенко је оценио да ако се рат настави и ексалира, то може довести до тешких исхода по Европу и свет.

- Онда ће то неизбежно ескалирати у неку врсту глобалног сукоба. Стога, мора се угасити док је могуће. Сада, више него икад, постоји таква прилика, сада када су се Американци озбиљно укључили у ово питање - рекао је Лукашенко.

Лукашенко је у истом интервјуу навео да подржава председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа у његовој одлучности да се бори против илегалних миграција и трговине дрогом, али да су потребне заједничке мере.

- Трамп је сјајан човек што је покренуо ово питање - рекао је Лукашенко.

Он је навео да, поред трговине дрогом, постоје и други глобални проблеми, укључујући трговину људима, проституцију и илегалну трговину оружјем.

- Борићемо се против овога чак и након што нас више не буде. Наша деца ће се борити против ове пошасти. Ово је нови феномен у новој ери. Ракете га неће победити. Морамо постићи договор. Морамо утврдити заједничке мере за борбу против тога - рекао је белоруски лидер.

Он је поручио да неће заштитити Европу од трговине дрогом, која, како је навео, тренутно гуши Белорусију.

- Ми смо, заједно са Европљанима, Пољацима, Литванцима, Летонцима и Украјинцима, водили озбиљан рат против дроге, задржавали смо је овде и спаљивали тоне. Сада нема такве тензије. И нећу их бранити. Ако би вам ставили омчу око врата и обесили вас, да ли бисте бранили оне који су одлучили да вас погубе? Да ли би требало да браним Европу у овој ситуацији ? Зашто? Они ме даве, а ја би требало да их штитим од дроге? - поручио је.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

СРБИЈА-НАША ПОРОДИЦА Мацут и Жарић Ковачевић: Демографија најважније питање

www.youtube.com/watch?v=FYTHOwZsalA

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

КОРАК ДАЉЕ У ПОСЛОВАЊУ: Fashion Company реализовала емисију корпоративних обвезница вредну 8,45 милијарди РСД