КИЈЕВ НЕ ПОКАЗУЈЕ СПРЕМНОСТ ЗА МИР! Путин у великом обраћању - "Све је почело са државним превратом у Украјини..."
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је данас да Кијев није показао спремност на територијалне уступке и мир.
Фото: Танјуг/AP Photo/Pavel Bednyakov
- Русија за сада не види спремност Кијева да разматра територијална питања. Кијев одбија да се сукоб заврши мирним путем. Русија је спремна и жели да се сукоб у Украјини заврши мирним путем - рекао је Путин на почетку годишње конференције за медије на којој му питања постављају новинари и грађани.
Он је подсетио да је 2022. године, када је све достигло "тачку прелома", када је "кијевски режим покренуо рат у Донбасу", Русија нагласила да ће бити приморана да призна ЛНР и ДНР.
- Све је почело са државним превратом у Украјини - рекао је Путин, одговарајући на питање водитеља о томе којим путем ће бити остварени циљеви - ратом или миром. Он је казао да су украјинске власти тада одбиле да повуку своје трупе и да спроведу Истанбулске споразуме, а сада одбијају да мирно реше сукоб.
Фото: Танјуг/AP Photo/Pavel Bednyakov
- Ипак, Москва види одређене сигнале да је Кијев спреман да се укључи у дијалог - нагласио је председник Русије.
Када је реч о стању на фронту, Путин је рекао да је више од половине украјинских насеља под контролом руских војника. Портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио је данас да је за две недеље, откако је отворена линија, прикупљено скоро три милиона питања за Путина и да конференцију директно прати око 600 новинара. Од 2001. године одржано је 18 одвојених директних линија и 16 конференција за новинаре, ово је 22. пут да се одржава Путинова годишња конференција.
Све детаље Путинове годишње конференције пратите у нашем блогу уживо КЛИКОМ ОВДЕ!
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЛИТВАНИЈА НАПАДНУТА, АЛИ НЕ ИЗ РУСИЈЕ: Званичник за кризне ситуације се хитно огласио
17. 05. 2026. у 22:29
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)