НОВИ ДЕТАЉИ ТРАГЕДИЈЕ У ШВАЈЦАРСКОЈ: Огласио се командант полиције (ФОТО/ВИДЕО)

Novosti online

01. 01. 2026. у 18:51

ВИШЕ десетина људи погинуло је у пожару и експлозијама током прославе новогодишње ноћи у једном бару у елитном швајцарском скијалишту Кран-Монтана.

НОВИ ДЕТАЉИ ТРАГЕДИЈЕ У ШВАЈЦАРСКОЈ: Огласио се командант полиције (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: MAXIME SCHMID / AFP / Profimedia

Италијанско министарство спољних послова известило је да је број мртвих чак 40, док је око 100 повређено.

Многе жртве имају тешке опекотине, а како пишу швајцарски медији болнице су пуне.

За сада нема назнака да је у питању терористички напад, али је цело подручје затворено и уведена је забрана летова.

Командант кантоналне полиције Валеа Фредерик Гислер рекао је да је ово за њега било „веома емотивно“, чак и као полицајца. Изразио је саучешће породицама преминулих и изложио хронологију догађаја.

Према његовим речима:

Дим је примећен у 1:30 ујутру.

Сведок је контактирао полицију неколико секунди касније.

Проглашена је црвена узбуна и мобилисане су службе хитне помоћи.

У 13:32, први полицајци су стигли на лице места.

Пружили су помоћ повређенима и превезли их у болнице.

Ватрогасци су "брзо" ставили пожар под контролу.

Телефонска линија за породице отворена је у 16:14.

Додао је да, с обзиром на то да је реч о међународном скијалишту, власти верују да међу жртвама има и држављана других земаља.

БОНУС ВИДЕО: Серија паљења локала

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ИМАМ ЉУБАВНИЦУ, ИМАО САМ ЈЕ И КАД САМ СЕ ОЖЕНИО: Миле Китић отворено о прељуби - Не постоји град где нисам имао девојку