ГЕНЕРАЛ ХНАТОВ: Украјина и САД договориле војни документ, сада преговори са Европом

ПРЕДСТАВНИЦИ генералштабова Украјине и Сједињених Америчких Држава договорили су данас посебан војни документ, док се у Кијеву воде преговори са европским партнерима како би се усагласили сви аспекти будућег мировног споразума, изјавио је начелник Генералштаба Оружаних снага Украјине Андриј Хнатов.

ГЕНЕРАЛ ХНАТОВ: Украјина и САД договориле војни документ, сада преговори са Европом

Foto: Profimedia

-Договорен је војни документ који садржи четири поглавља и четири додатка. Сва поглавља се односе на начин на који ће Украјина и Оружане снаге бити подржане, њихово опремање, обнова и модернизација. Такође регулише мониторинг поштовања уговора и реакције у случају да нека од две стране прекши споразум, јер се ради о билатералном уговору. Сада се идентичан рад спроводи са осталим партнерским земљама, а једно од поглавља документа односи се на активности Коалиције вољних, рекао је Хнатов, преноси Укринформ

На састанку учествују представници 15 европских земаља- Немачке, Велике Британије, Француске, Италије, Пољске, Финске, Канаде, Холандије, Шведске, Норвешке, Данске, Шпаније, Летоније, Естоније и Литваније, као и представници Европског савета, Европске комисије и генералног секретара НАТО.

Раније данас у Кијев су стигли представници 15 европских држава, као и званичници НАТО, Европског савета и Европске комисије, ради разговора са украјинским руководством о безбедносним и економским питањима.

Прва сесија била је посвећена "прегледу свих докумената", а Арахамија је напоменуо да саветници и њихове земље сада треба да "прерађују" достављене информације пре састанка лидера Коалиције вољних у Паризу, који је заказан за 6. јануар.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса