"РУСКИ ДРОН ЈЕ ОШТЕТИО ЗГРАДУ АМБАСАДЕ КАТАРА У НАПАДУ НА КИЈЕВ" Зеленски: Доха толико ради на ослобађању ратних заробљеника из Русије
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски је изјавио да је, поред уобичајене цивилне инфраструктуре и енергетских објеката, руски дрон током ноћи оштетио и зграду амбасаде Катара.
Foto: Profimedia
- Поред наше уобичајене цивилне инфраструктуре и енергетских објеката, руски дрон је ноћас оштетио зграду амбасаде Катара. Државе која толико чини да посредује код Русије у ослобађању ратних заробљеника и цивила који се налазе у руским затворима - навео је он на Телеграму, преноси украјински портал НВ.
Он је додао да се у Кијеву и региону тренутно отклањају последице масовног руског гранатирања у којем је оштећено 20 стамбених зграда.
Према последњим подацима, као резултат комбинованог напада руских снага на Кијев, четири особе су погинуле, међу којима је и радник хитне помоћи, а 25 је повређено.
У нападу су оштећене стамбене зграде, већина њих на левој обали града, а дошло је и до прекида у снабдевању грејањем и електричном енергијом, а на левој обали су уведени и ванредни искључења струје.
Према подацима Ратног ваздухопловства, Русија је током ноћи лансирала 242 дрона и 36 ракета изнад Украјине, од којих је једна била балистичка ракета средњег домета са полигона Капустин Јар у Астрахањској области Русије.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Хаос у Ирану: Пале државне зграде у целој земљи - У току је обојена револуција
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)