ЗЕЛЕНСКИ ИМА НОВУ СЛАМКУ СПАСА: Кијев са САД разматра споразум о слободној трговини
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски изјавио је да са Сједињеним Америчким Државама разговара о могућем споразуму о слободној трговини, који би могао да предвиди нулте царине за трговину са САД за део индустријских региона Украјине и да постане део ширег "плана просперитета" за обнову земље после рата.
FOTO: Tanjug/AP
Како је Зеленски навео за Блумберг, такав споразум би Украјини дао "веома снажне адуте" у поређењу са суседним државама и могао би да привуче пословни сектор и инвестиције.
Зеленски је навео да је о тој теми говорио након што је добио извештај секретара украјинског Савета за националну безбедност и одбрану Рустема Умерова, који је истог дана телефоном разговарао са Трамповим специјалним изаслаником Стивом Виткофом и зетом америчког председника Џаредом Кушнером.
Украјински председник је навео и да Украјина разматра предлог САД о успостављању слободне економске зоне која би раздвајала украјинске и руске снаге након евентуалног примирја.
Предлог се односи на зоне борбених дејстава, а тампон-зона настала повлачењем снага била би подручје у којем би људи и компаније могли да живе и раде по посебном правном и пореском режиму.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
"ЗГРАДА АМБАСАДЕ КАТАРА НАМ НИЈЕ БИЛА ЦИЉ": Руси демантовали лажне оптужбе Зеленског
09. 01. 2026. у 21:46
ОРЕШНИК ИЗАЗОВ ЗА ЕВРОПУ Зеленски: Руски напад био демонстративно близу границе са ЕУ
09. 01. 2026. у 20:11
СТОГОДИШЊЕ ПАРТНЕРСТВО КИЈЕВА И ЛОНДОНА: Производња дронова и личне захвалнице
09. 01. 2026. у 18:57
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)