"ОЧИГЛЕДНО ЈЕ" Трамп: Путин се плаши САД, али не и Европе
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је да се председник Русије Владимир Путин плаши САД, али не и Европе.
AP Photo/Evan Vucci
На питање шта би Европа требало да уради поводом Украјине, Трамп је рекао да је Европа толико тога учинила за Украјину, "али то није било довољно".
- И очигледно је, рекао бих, да се председник Путин не плаши Европе, он се плаши Сједињених Америчких Држава, које ја предводим. Нема страха од Европе - рекао је амерички лидер, преноси ЦНН.
На питање да ли би спровео операцију у Русији ради хапшења Путина, слично венецуеланском сценарију, Трамп је рекао да се нада да то неће бити потребно.
Он је истакао да је увек имао одличне односе са Путином, али да је разочаран њиме у вези са решавањем рата.
Он је оценио да је Европа "постала другачије место" и да "мора да се сабере".
- Само ћу рећи - лепо би било да постоје одређена места у Европи која су важна, а више нису препознатљива због миграната - додао је.
Трамп је критиковао европску миграциону политику и њен прелазак на зелену енергију, напомињући да "они постављају ветрењаче свуда и губе богатство".
БОНУС ВИДЕО:
ДО ГРЛА У БЛАТУ: Четврта епизода ЕXАТЛОНА доноси никад суровију борбу и озбиљне свађе
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)