АМЕРИКА ПОРУЧИЛА: Мирно решење сукоба у Украјини ближе него икада
МИРНО решавање украјинског сукоба ближе је него икада раније, изјавио је стални представник Сједињених Америчких Држава при НАТО-у Метју Витакер.
Foto: Profimedia
Он је употребио алегорију из америчког фудбала, истакавши да је „последњи јард“ у овом спорту најтежи, алудирајући на то да ће завршна фаза преговора о Украјини захтевати велики напор.
-Овај сукоб мора да се оконча. Ближи смо него икада, рекао је Витакер говорећи на догађају у организацији Председничке фондације Роналда Регана у Калифорнији.
Дан раније, министар спољних послова Русије Сергеј Лавров саопштио је да је Русија отворена за преговоре о украјинском решењу, под условом да они буду озбиљни.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"
Препоручујемо
ОВО РУСКО ОРУЖЈЕ НАМ ХИТНО ТРЕБА Макрон: Европа мора што пре да га набави (ВИДЕО)
15. 01. 2026. у 16:38
МРАЧАН ПРОРАЧУН ИЗ КИЈЕВА: Украјинска ПВО обара тек 36% руских ракета у 2026. години
14. 01. 2026. у 20:45
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)