ФИЦО СЕ САСТАЈЕ СА ТРАМПОМ: Словачки премијер у посети САД

В. Н.

16. 01. 2026. у 10:04

ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо састаће се сутра са америчким председником Доналдом Трампом на Флориди током своје радне посете Сједињеним Америчким Државама, саопштила је данас Служба за медије и информације словачке владе.

ФИЦО СЕ САСТАЈЕ СА ТРАМПОМ: Словачки премијер у посети САД

Фото Танјуг/АП

Фицо и Трамп ће се састати сутра у 15.30 часова по локалном времену у Трамповој резиденцији Мар-а-Лаго, наводи се у саопштењу, преноси ТАСР.

Фицо је отпутовао за САД у четвртак поподне, а данас око 15.00 часова по локалном времену састаће се у Вашингтону са америчким министром за енергетику, Кристофером А. Рајтом.

Потом ће, како је најављено, присуствовати церемонији потписивања споразума између влада Словачке и САД о сарадњи у области цивилне нуклеарне енергије.

Министарка економије Словачке Дениса Сакова и министар спољних послова Јурак Бланар такође су отпутовали у САД са Фицом.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: Хаос у Ирану: Пале државне зграде у целој земљи - У току је обојена револуција

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Мелина Џиновић се сутра удаје: Ово су детаљи венчања са милионером у Монаку - славље траје три дана