ЗЕЛЕНСКИ НЕ ОДУСТАЈЕ : Чланство у ЕУ до 2027. као део безбедносних гаранција (ФОТО)
ВЛАДИМИР Зеленски каже да би пријем Украјине у Европску унију требало би да буде финализован до 2027. године, додајући да Кијев чланство у ЕУ види као део безбедносних гаранција за своју ратом погођену земљу.
FOTO: Tanjug/AP
"Зато говоримо о конкретном датуму – 2027. – и рачунамо на подршку партнера за наш став“, написао је, између осталог, у својој објави на Иксу након телефонског разговора са аустријским канцеларом Кристијаном Штокером.
(Reuters)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)