ОРБАН ОШТАР: "Нећемо попустити без обзира на притисак"
29. 01. 2026. у 08:32
ТРИ четвртине Европљана одбацује убрзано чланство Украјине у Европској унији, каже мађарски премијер Виктор Орбан.
Повезане вести
НЕЋЕМО ПОПУСТИТИ: Орбан о чланству Украјине ка ЕУ
ТРИ четвртине Европљана одбацује убрзано чланство Украјине у Европској унији, а Брисел брига шта људи мисле, рекао је премијер Мађарске Виктор Орбан.
29. 01. 2026. у 17:19
СИЈАРТО ЗАПРЕТИО ЗЕЛЕНСКОМ: Нећемо дозволити да уђете у ЕУ јер бисте донели рат
Мађарски министар спољних послова Петер Сијарто поновио је став владе у Будимпешти да неће дозволити Украјини да постане чланица Европске уније.
28. 01. 2026. у 07:55
"УКРАЈИНА НАС ГЛЕДА КАО ПРЕПРЕКУ, ЖЕЛЕ ДА НАС СКЛОНЕ С ПУТА" Орбан се противи слању мађарског новца Кијеву
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан рекао је данас да се противи чланству Украјине у ЕУ, као и слању средстава Мађарске за помоћ Кијеву.
24. 01. 2026. у 07:37
"ТО ПРЕВАЗИЛАЗИ ДЕЧЈЕ БАЈКЕ" Орбан: Грађане западне Европе замајавају измишљотинама да ће Русија платити Кијеву репарације
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан рекао је да га чуде они у Европи који верују у бајке политичара о репарацијама које ће Русија наводно исплатити и не буне се против оних који шаљу милијарде од њихових пореза у Украјину.
16. 01. 2026. у 11:14
МАЂАРСКА ОДБАЦИЛА ПЛАН ЕУ О УКРАЈИНИ Орбан: Кијев тражи ресурсе за наредних десет година који би Мађарску задужили деценијама
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан изјавио је данас да би ресурси које Украјина тражи за наредних 10 година могли да покрију исплату свих пензија у Мађарској наредних 40 година или све субвенције за породичну подршку наредних 60 година.
08. 01. 2026. у 10:49
Најновије из рубрике
ЧЕШКА ПОЛИЦИЈА: Коњ Кадирова није украден, изнет је из ЕУ уз сагласност власника
ЧЕШКА полиција саопштила је да енглески пунокрвни пастув Зазу у власништву чеченског лидера Рамзана Кадирова, није украден, већ је уз сагласност власника изнет из Европске уније, при чему су највероватније прекршене санкције ЕУ.
29. 01. 2026. у 17:32
БИВША ЈУГОСЛАВИЈА И АФРИКА КАО МОДЕЛ ЗА ДЕЈСТВО ЕУ СНАГА Пољска: Уместо федералне војске, могла би да се створи "европска легија"
ЗАМЕНИК премијера и министар спољних послова Пољске Радослав Сикорски изјавио је данас да је стварање федералне војске Европске уније "нереално", али да би могла да буде формирана "европска легија" - јединица величине бригаде, финансирана из буџета ЕУ, којој би могли да приступе грађани држава чланица, па чак и земаља кандидата.
29. 01. 2026. у 17:24
ЗБОГ ТОГА ВАШИНГТОН ИМА ГЛАВОБОЉЕ Лавров објаснио: Ево шта стоји иза политике САД и Израела према Ирану
ПРЕ нешто више од десет година, Русија је одиграла кључну улогу у постизању споразума о иранском нуклеарном програму.
29. 01. 2026. у 17:22
НЕЋЕМО ПОПУСТИТИ: Орбан о чланству Украјине ка ЕУ
ТРИ четвртине Европљана одбацује убрзано чланство Украјине у Европској унији, а Брисел брига шта људи мисле, рекао је премијер Мађарске Виктор Орбан.
29. 01. 2026. у 17:19
ИРАНСКИ РЕФОРМИСТИ НУДЕ "ДИЛ" ХАМНЕИЈУ Еурактив: "Да се одрекне власти, поднесе оставку и надгледа формирање привременог прелазног савета"
ИРАНСКИ реформисти приватно су позвали врховног вођу Алија Хамнеија да се повуче са власти, сазнаје Еурактив, позивајући се на изворе упознате са ситуацијом.
29. 01. 2026. у 17:17
Коментари (0)