ДАНИ СВЕТОСАВЉА НА СЕНИ: Свечаности поводом Светог Саве традиционално одржани и у Паризу
Традиционално, Дани Светосавља одржани су и у Паризу.
Фото: Горан Чворовић
По 22. пут, у организацији удружења "Мондо култ" Лидије и Петра Гојковића и суорганизацији Савеза Срба Француске, одржано је неколико свечаних окупљања поводом празника Светог Саве, а све је, као и увек, кулминирало Светосавским балом на броду који је пловио Сеном.
Посебан гост за ову прилику била је Биља Крстић с окрестром "Бистрик". У програму су учествовали и шансоњерка Лор Прешак, Културно-уметничко друштво "Бисери", ђаци из допунске школе на српском језику, хор цркве "Света Петка", првак света у хармоници петнаестогодишњи Ђорђе Перић из Бијељине, Друштво историјског плеса из Београда и певач Данијел Тренцовски из Париза.
Осим традиционалне пловидбе Сеном, приређена је и Светосавска академија у свечаној сали општине париског шеснаестог арондисмана, док је манифестација отворена у школском центру "Јелена Анжујска".
- Било је, као и увек, веома свечано и за памћење, с пуно извођача. Била је ово, уједно и прилика да сви прославимо пола века рада. Дошло нам је пуно гостију, наших људи из Немачке, Италије, Енглеске, Швајцарске, Данске – истакао је за "Новости" Петар Гојковић, иначе заслужни музичар града Београда и некадашњи члан групе "Свилен конац."
Препоручујемо
БУКТИ РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Ирански пројектили погодили нафтна поља у Уједињеним Арапским Емиратима
07. 04. 2026. у 07:31 >> 09:41
ФСБ ДЕЛОВАЛА У ДОЊЕЦКУ: Сатрла три украјинске диверзантске групе у Константиновки
07. 04. 2026. у 09:17
ИРАН НУДИ ПРИМИРЈЕ У 10 ТАЧАКА: Ево шта траже да би отворили Ормуски мореуз
07. 04. 2026. у 09:02
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)