УИГРАВАЈУ СЕ ЗА НАПАД НА ИРАН? Амерички разарач и израелска морнарица извели вежбу у Црвеном мору

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

02. 02. 2026. у 18:35

АМЕРИЧКИ ракетни разарач УСС "Делберт Д. Блек" класе "Арли Берк'' извео је данас "рутинску" поморску вежбу са израелском морнарицом у Црвеном мору, саопштила је Ратна морнарица Сједињених Америчких Држава.

УИГРАВАЈУ СЕ ЗА НАПАД НА ИРАН? Амерички разарач и израелска морнарица извели вежбу у Црвеном мору

Фото Танјуг/АП

Вежба је одржана након испловљавања разарача из израелске луке Еилат, а у њој је учествовала и израелска корвета класе 5, пренео је Тајмс оф Израел.

Америчка морнаричка команда за Централну област (НАВЦЕНТ), која делује у оквиру Централне команде САД (ЦЕНТЦОМ), навела је да је заједничка обука "показала снажно војно партнерство између Пете флоте САД и израелске морнарице".

Фото: Танјуг/АП

Израелске одбрамбене снаге (ИДФ) саопштиле су да је вежба одржана у оквиру континуиране сарадње израелске морнарице и Пете флоте САД у подручју Црвеног мора.

Према саопштењу ИДФ-а, долазак америчког разарача у Ејлат указује на блиску сарадњу две морнарице и њихових оружаних снага.

Foto: Profimedia

Посета разарача уследила је у тренутку појачаних регионалних тензија, након претњи америчког председника Доналда Трампа да би Сједињене Америчке Државе могле да нападну Иран због насилног гушења антивладиних протеста, као и иранских претњи да ће одговорити нападима на израелске и америчке циљеве.

Израелска војска, међутим, наводи да је долазак разарача био унапред планиран и рутински, у оквиру стратешке сарадње између ИДФ и америчких оружаних снага.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

ФУДБАЛСКИ АС ПОДРЖАО ИРАН, А ОНДА... Није могао ни да сања шта ће да му се деси због тога