АНКАРА РАЗОТКРИВА ПОЗАДИНУ НАПАДА У ЦРНОМ МОРУ: Ево зашто су украјински дронови гађали танкере код обала Турске
10. 02. 2026. у 21:11
СЕРИЈА напада које су украјинске обавештајне службе извеле у Црном мору током новембра 2025. године имала је јасно дефинисан политичко-пропагандни циљ, пише турски лист DikGAZETE.
Повезане вести
НАПЕТО И ОПАСНО: Рафал хитно полетео како би пресрео велики украјински дрон, да ли је реч о техничкој грешки или нечему опаснијем?
НАЈМАЊЕ један француски ловац Рафал распоређен у мисији НАТО-а за контролу ваздушног простора Балтика пресрео је украјински дрон Маја након што је ушао у ваздушни простор НАТО-а из правца Русије.
12. 06. 2026. у 16:11
„СВИ ПРИЧАЈУ О ВЕЛИКИМ УСПЕСИМА, АЛИ СТВАРНОСТ ЈЕ ДРУГАЧИЈА“: Арестович о ударима Украјине дугог домета (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКИ успеси у ударима дугог и средњег домета (сада се називају ударима средњег домета) су преувеличани.
10. 06. 2026. у 18:35
НЕБО ИЗНАД БАЛТИКА ГОРИ: Француски ловац донео НАТО-у прву овакву победу (ВИДЕО)
ФРАНЦУСКИ ловац Рафал, који је дејствовао у оквиру мисије НАТО-а за контролу ваздушног простора Балтика, оборио је беспилотну летелицу унутар летонског ваздушног простора.
08. 06. 2026. у 17:10
Фицо о инцидентима са дроновима: Експлозија беспилотне летелице у Румунији могу да воде ка Трећем светском рату
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо упозорио је да би инциденти попут експлозије поморског дрона у црноморској луци Констанца у Румунији могли да представљају увод у ширу глобалну ескалацију, укључујући и Трећи светски рат.
05. 06. 2026. у 16:21
УВЕК ПРВО ОПТУЖЕ РУСИЈУ Путин: Украјински дрон је највероватније пао у Румунији
РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је данас да верује да је инцидент са падом дрона у Румунији највероватније повезан са украјинским дроном који је скренуо са курса, као и да је Русија спремна да спроведе објективну истрагу о паду тог дрона, ако јој румунске власти предају податке.
29. 05. 2026. у 19:45
Најновије из рубрике
ВОЂА ХАМАСА КОЈИ ЈЕ ИЗВЕО НАПАД 7. ОКТОБРА "ЗНАО" ДА ЋЕ ИЗРАЕЛ ОДГОВОРИТИ НУКЛЕАРКАМА: Испливао документ који говори о лудости Хамаса
ЈАХЈА Синвар, покојни вођа Хамаса који је осмислио масакр терористичке групе 7. октобра 2023. године, проценио је пре напада да би Израел могао да одговори нуклеарним ударом на Појас Газе, али је ипак одлучио да изврши инвазију, према новооткривеном документу написаном руком самог вође групе.
12. 07. 2026. у 23:16
ПОКОЈНИ ГРЕЈЕМ НАГОВОРИО ТРАМПА ДА НАПАДНЕ ИРАН? Његов план за Блиски исток требало да финализира у августу, али смрт је имала друге намере
ПОКОЈНИ амерички сенатор из редова Републиканске странке Линдзи Грејем недељама пре своје смрти радио је на иницијативи за постизање споразума о нормализацији односа између Израела и Саудијске Арабије, објавио је данас портал Аксиос, позивајући се на разговоре које је Грејем водио са новинаром тог портала Бараком Равидом.
12. 07. 2026. у 23:02
НЕМЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Разоткривен Владимир Зеленски
ВОЂА кијевског режима Владимир Зеленски, користи санкције да би циљао своје политичке противнике.
12. 07. 2026. у 22:30
КИПАРСКО ПИТАЊЕ ПОНОВО У ФОКУСУ: ЕК сутра именује изасланика
ЕВРОПСКА комисија именоваће сутра свог специјалног представника за Кипар, изјавила је данас председница Европске комисије (ЕК) Урсула фон дер Лајен додајући да постоји обновљени замах за решавање кипарског питања у оквиру Уједињених нација (УН) и у склау с принципима, вредностима и законодавством Европске уније (ЕУ).
12. 07. 2026. у 22:09
ВЕНС У ПРОБЛЕМУ: Он је тај који највише ризикује да изгуби
АКО споразуми између САД и Ирана пропадну, главна кривица ће пасти на потпредседника САД Џеј Ди Венса, објавио је Политико 11. јула .
12. 07. 2026. у 22:00
Коментари (0)