"НЕМА ВОЉЕ СА РУСКЕ СТРАНЕ" Макрон: Веома сам скептичан према могућности постизања краткорочног мира у Украјини
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон изјавио је данас да је "веома скептичан" о могућности да се постигне "краткорочни мир" у Украјини.
Фото: Танјуг/AP Photo/Thomas Padilla
- Веома сам скептичан, благо речено, према могућности постизања краткорочног мира - рекао је Макрон на видео конференцији са својим колегама из земаља које су чланице Коалиције вољних, који су се симболично окупили у Кијеву, поводом четврте годишњице руске инвазије на ту земљу, преноси Фигаро.
Макрон је том приликом рекао да је "добро наставити иницијативе" за мировне преговоре, али је оценио да "нема воље са руске стране да се постигне мир".
Последња рунда трилатералних преговора између Сједињених Америчких Држава, Украјине и Русије, о постизању мировног решења за Украјину, одржана је 17. и 18. фебруара у Женеви.
Након званично завршених преговора, секретар украјинског Савета за националну безбедност и одбрану Украјине Рустем Умеров одржао је одвојени састанак са представницима САД и европских партнера - Француске, Велике Британије, Немачке, Италије и Швајцарске.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
КРАЈЊИ РОК ЈЕ АПРИЛ: Украјина би могла да банкротира због спора са Мађарском
24. 02. 2026. у 08:20
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)