"МОГЛО БИ БИТИ СТРАШНИХ ПОСЛЕДИЦА": Оштра осуда војне вежбе САД и Јужне Кореје - То је провокативна ратна проба
СЕВЕРНОКОРЕЈСКА лидерка Ким Јо Џонг, сестра председника те земље Ким Џонг Уна, изјавила је да су војне вежбе Сједињених Америчких Држава и Јужне Кореје, које су почеле ове недеље, "провокативна и агресивна ратна проба", која штети регионалној стабилности, јавља севернокорејска државна агенција КЦНА.
FOTO: Tanjug/AP
Ким Јо Џонг је у саопштењу рекла да су годишње војне вежбе "Штит слободе" откриле "уобичајену непријатељску политику" савезника према Северној Кореји, и да ће "додатно уништити регионалну стабилност", преноси данас Ројтерс.
Она је казала да се вежбе у Јужној Кореји, у којима учествује више од 18.000 јужнокорејских и америчких војника, изводе "дан и ноћ на територији, копну, мору, ваздуху, свемиру и сајбер простору" Северне Кореје.
Ким Јо Џонг је рекла да би приказивање војне силе могло "довести до страшних последица које су незамисливе", као и да недавне глобалне геополитичке кризе и разни међународни догађаји показују да у свим војним маневрима које изводе, према њеним речима, непријатељске снаге, нема разлике између одбране и офанзиве, нити између вежби и стварне борбе.
Јужна Кореја и САД су саопштиле да су вежбе, које се одржавају од 9. до 19. марта, "одбрамбене природе", и да ће укључивати сценарије одвраћања везане за севернокорејско нуклеарно оружје. Вежба ће такође послужити као прилика за подршку текућим припремама за пренос америчке ратне оперативне контроле на Јужну Кореју, рекли су званичници обе земље.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: СНИМЦИ ИЗ ДРОНА: Израелска војска објавила видео удара на иранске системе ПВО
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)