КИМ ПИСАО СИЈУ: Сарадња се наставља
СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ лидер Ким Џонг Ун послао је писмо кинеском председнику Си Ђинпингу, афирмишући односе Северне Кореје са Кином, јавила је у понедељак севернокорејска агенција КЦНА.
Фото: Korean Central News Agency/Korea News Service via AP, File
Агенција наводи да је Ким истакао у писму да верује да ће односи Кине и Северне Кореје наставити да се развијају.
Кимово писмо је одговор на Сијево писмо у којем је Киму честитао на поновном избору за генералног секретара владајуће Радничке партије, пише Ројтерс, а преноси Танјуг.
Сестра председника Ким Џонг Уна, Ким Јо Џонг изјавила је да су војне вежбе Сједињених Америчких Држава и Јужне Кореје, које су почеле ове недеље, "провокативна и агресивна ратна проба", која штети регионалној стабилности.
БОНУС ВИДЕО: ТЕХЕРАН У ПЛАМЕНУ: Снимци израелског и америчког рекетирања
Препоручујемо
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)