ИРАНСКА МОРАНРИЦА ПРЕТИ: Или ће тражити дозволу за пролаз или ће бити на дну мора
11. 03. 2026. у 19:21
СВАКИ брод који жели да прође кроз Ормуски мореуз мора да добије одобрење Ирана, у супротном, представља потенцијалну мету иранских снага, поручио је данас командант Поморских снага Корпуса исламске револуционарне гарде (ИРГЦ) контра-адмирал Алиреза Тангсири.
Повезане вести
РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ Техеран одбио Трампа; Трамп: Заробили смо ирански брод и кинески поклон Техерану; 26 ирански бродова пробило блокаду
РАТ на Блиском истоку ушао је у 51. дан.
21. 04. 2026. у 07:41 >> 22:33
уживоРат на Блиском истоку: ИРЦГ поручио: Ормуз остаје затворен! Заседа ратни кабинет Трампа; Адмирал Елхами: Пресрели смо 170 дронова
РАТ на Блиском истоку ушао је у 48. дан. Прекид ватре у Либану на амин Доналда Трампа потврђен синоћ и 19 часова. Вашингтон Техерану даје рок до среде.
18. 04. 2026. у 07:16 >> 01:27
САДА ЈЕ И ЗВАНИЧНО Трамп: Почела америчка блокада Ормуског мореуза, Иран очајнички жели споразум
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да је почела америчка поморска блокада иранских лука и Ормуског мореуза и да Иран "очајнички жели споразум".
13. 04. 2026. у 19:22
АКО ИРАНСКЕ ЛУКЕ БУДУ НАПАДНУТЕ... Пуковник Золфакари објаснио шта ће десити у региону
ПОРТПАРОЛ иранске војске, потпуковник Ебрахим Золфакари изјавио је данас да ако иранске луке буду мета напада, ниједна лука у Персијском или Оманском заливу неће остати безбедна.
13. 04. 2026. у 19:45
ИРАН УПОЗОРАВА АМЕРИКАНЦЕ: Потопићемо вас! Наше снаге су спремне
ВИСОКОПОСТАВЉЕНИ ирански посланик упозорио је САД да ће сваки брод морнарице који покуша да блокира иранске луке бити „послат на дно мора“.
13. 04. 2026. у 18:45
Најновије из рубрике
Амерички медији тврде: Поделе у Ирану између војног врха и преговарачког тима
У ИРАНУ постоји дубок сукоб између преговарачког тима и војног врха, уз приметан пад координације у државном апарату, изјавио је данас неименовани амерички званичник за Аксиос.
22. 04. 2026. у 18:50
Разарање Либана: Преко 62.000 стамбених јединица уништено или оштећено у израелским нападима
ВИШЕ од 62.000 стамбених јединица, према процени либанске владе, уништено је или оштећено у израелским нападима на Либан, показала је процена либанске владе, рекао је данас шеф Националног савета за научна истраживања (ЦНРС) Чади Абдалах.
22. 04. 2026. у 18:39
уживоРат на Блиском истоку: Нападнут брод у Ормузу; Бела кућа: Није било говора о нуклеарној опцији; Трамп најављује нове преговоре?
РАТ на Блиском истоку ушао је у 52. дан
22. 04. 2026. у 07:51 >> 18:37
Нападнут грчки брод близу Ормуског мореуза: Да ли је и заплењен?
ТЕРЕТНИ брод који је повезан са Грчком нападнут је у близини Ормуског мореуза, рекао је данас грчки министар спољних послова Јоргос Герапетритис за ЦНН.
22. 04. 2026. у 18:17
"Ти си Србин!" Циркус у Хрватској - политичар "оптужио" новинара: "Рекао бих да сам Хрват, али тиме се само будале хвале, а ти си озбиљна"
ПОСЛАНИК Домовинског покрета у хрватском Сабору Стипе Млинарић Ћипе прозвао је на друштвеним мрежама ТВ водитеља и новинара Зорана Шпрајца, оптуживши га за нападе и пропитујући мотиве таквог односа. У другој објави изнео је низ политичких и ратних референци, и сугерисао да га Шпрајц напада због његова јавног деловања, између осталог због противљења Самосталној демократској српској странци (СДСС), иницијативи око уклањања споменика Горану Шошкоћанину и ангажмана у случају генерала Контраобавештајне службе (КОС) Александра Васиљевића
22. 04. 2026. у 18:07
Коментари (0)