„НЕ ПОСТОЈИ ВОЈНА ОПЦИЈА" Потпуковник америчке војске упозорава - Не можемо лако да отворимо Ормуски мореуз
ВАШИНГТОН неће моћи лако да отвори Ормуски мореуз, изјавио је пензионисани потпуковник америчке војске Данијел Дејвис.
Foto: Printskrin/X/UKMTO Operations Centre
- Истина је да смо у озбиљном проблему са председниковим изабраним ратним планом, јер не постоји војна опција за отварање мореуза коју можемо себи да приуштимо у временском оквиру који би избегао озбиљне негативне последице - написао је он на друштвеним мрежама, пренеле су РИА новости.
Дејвис је довео у питање тврдње америчког председника Доналда Трампа да Сједињене Државе већ побеђују у блискоисточном сукобу, јер у том случају не би имало смисла тражити од других земаља да помогну у деблокирању Ормуског мореуза .
Шеф Беле куће позвао је Кину, Француску, Јапан, Јужну Кореју , Велику Британију и друге земље да пошаљу ратне бродове у регион. „Телеграф“ је у понедељак објавио да британски премијер Кир Стармер одбија да се повинује овом захтеву.
Због америчко-израелске операције против Ирана, бродарски саобраћај кроз Ормуски мореуз је практично престао, што је значајно утицало на цене енергената. У четвртак је нови врховни вођа Исламске Републике, Моџтаба Хамнеи, рекао да подручје треба да остане затворено, рекавши да Иран намерава да га искористи као полугу у свом сукобу са Сједињеним Државама и Израелом.
БОНУС ВИДЕО:
Србе су убијали као да су животиње, Кошаре ће сви памтити
Препоручујемо
Немачка се пробудила: Берлин претекао САД у капацитетима за производњу муниције
26. 04. 2026. у 09:03
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)