ФОН ДЕР ЛАЈЕНОВА И ЗЕЛЕНСКИ НА УДАРУ КРИТИКА: Зауставите ово политичко позориште и још данас поново отворите нафтовод "Дружба"!

МАЂАРСКИ министар спољних послова и трговине Петер Сијарто позвао је данас украјинског председника Володимира Зеленског и председницу Европске комисије Урсулу фон дер Лајен да зауставе политичке претње и одмах обнове проток нафте кроз нафтовод "Дружба".

ФОН ДЕР ЛАЈЕНОВА И ЗЕЛЕНСКИ НА УДАРУ КРИТИКА: Зауставите ово политичко позориште и још данас поново отворите нафтовод Дружба!

Фото: Танјуг/АП пхото

Реагујући на објаву фон дер Лајен на платформи Икс, у којој је поздравила реакцију званичног Брисела на украјинску нафтну блокаду Мађарске и Словачке, Сијарто је рекао да је ЕК требало "скоро 50 дана да примети ту ситуацију" коју је назвао "координисаним политичким потезом", преноси агенција МТИ.

- Сваки корак био је координисан између Кијева и Брисела. Добро су знали да би блокада нафте могла да изазове кризу снабдевања и да би то помогло опозиционој странци Тиса на парламентарним изборима у Мађарској - рекао је Сијарто.

Он је поручио да Мађарска није затечена том ситуацијом јер је са Србијом и Словачком већ обезбедила алтернативно снабдевање нафтом, повећала нафтне резерве и организовала поморске испоруке.

- Нафтовод (Дружба) је сасвим у реду, може већ данас да испоручи нафту Мађарској. Зато, зауставите ово политичко позориште и још данас поново отворите нафтовод Дружба - поручио је Сијарто.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: ТЕХЕРАН У ПЛАМЕНУ: Снимци израелског и америчког рекетирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

МИЛИОНИ У ХУМСКОЈ! Партизан договорио трансфер Вање Драгојевића