ЈОШ БЕРЕЛА ИЗ РЕЗЕРВИ: Одлука Међународне агенције за енергију
Међународна агенција за енергију саопштила је да је спремна да ослободи додатне стратешке резерве нафте ако буде потребно.
Foto: Profimedia
Од почетка напетости и сукоба на Блиском истоку, Међународна агенција за енергију већ је најавила прошле седмице да ће на тржиште пустити 400 милиона барела нафте.
– Када се саберу државне и индустријске резерве, и даље ће бити више од 1,4 милијарде барела, а можемо да учинимо и више, касније, ако буде било потребно – изјавио је извршни директор Међународне агенције за енергију Фатих Бирол.
Препоручујемо
(МАПА) ШТА СЕ ДЕШАВА КОД ЛИМАНА? Руски напади и украјински контранапади
11. 04. 2026. у 22:11
РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Преговори завршени, биће наставка или рата? Трамп: Уништили смо иранску војску, медији лажу да нисмо
11. 04. 2026. у 07:34 >> 21:41
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."
НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.
11. 04. 2026. у 11:40
Коментари (0)