ИРАНСКИ МИНИСТАР ТВРДИ: До сад нисмо имали никакве директне разговоре са САД

П. Ђурђевић

30. 03. 2026. у 12:47

ПОРТПАРОЛ Министарства спољних послова Ирана Есмаеил Багаеи изјавио је да Техеран "до сада није имао никакве директне преговоре са САД".

ИРАНСКИ МИНИСТАР ТВРДИ: До сад нисмо имали никакве директне разговоре са САД

Foto: Profimedia

- Оно о чему је било речи су поруке које смо добили преко посредника, у којима се наводи да САД желе да преговарају. Питам се колико људи у Америци озбиљно схвата тврдње америчке дипломатије. Наш задатак је јасан, за разлику од друге стране која стално мења свој став. Иран је од почетка јасно изнео свој став и врло добро знамо који је оквир који разматрамо. Оно што нам је пренето садржи претеране и неразумне захтеве. Састанци које Пакистан има представљају оквир који су они сами успоставили, а ми у њима нисмо учествовали. Добро је да су земље региона забринуте за окончање рата, али треба да пазе коју страну сматрају одговорном за његов почетак - рекао је Багаеи.

(Тасним)

БОНУС ВИДЕО:

ТЕХЕРАН У ПЛАМЕНУ: Снимци израелског и америчког рекетирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Мерц поручио: Немачка спрема мере због могућег недостатка керозина