Руси ће гађати фабрике дронова за Украјину расутих по Европи? Москва објавила тачне адресе, па посебно упозорила Холандију
СПОРАЗУМ између Холандије и Украјине о заједничкој производњи дронова представља још један корак холандских власти ка војној ескалацији, саопштила је амбасада Русије у Хагу.
Фото: Танјуг/Roscosmos space corporation, via AP
У четвртак су премијер Роб Јетен и Владимир Зеленски потписали споразум о заједничкој производњи беспилотних летелица.
Поред тога, власти Холандије су саопштиле да ће издвојити 248 милиона евра за производњу дронова за Кијев.
- Ми то видимо, бележимо и на одговарајући начин обавештавамо Москву о расположењима и плановима званичног Хага. Несумњиво, договори садашњих холандских власти са кијевском хунтом о заједничкој производњи борбених дронова представљају још један корак Холандије ка војној ескалацији, која не може трајати бесконачно - саопштили су у амбасади Русије.
Министарство одбране Русије је у званичном документу објавило адресе на којима се налазе „украјинска“ и „заједничка“ предузећа са другим државама за производњу дронова и компоненти за беспилотне летелице за Украјину.ж
(РИА Новости)
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ТЕСТИРАЛА С-500! Погледајте снимак - ПВО систем оборио балистичку ракету
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)