Шта ће Трамп рећи? Иран први пут наплатио путарине за пролаз кроз Ормуски мореуз
ИРАН је први пут остварио приходе од путарина за пролаз бродова кроз Ормуски мореуз, саопштио је заменик председника парламента Хамидреза Хаџибабаеи, наводећи да су средства већ уплаћена на рачун централне банке.
Фото: Танјуг/AP Photo/Rafiq Maqbool
Ирански медији су пренели његову изјаву без додатних детаља о висини прихода или начину наплате, пренео је Фарс.
Та мера је уследила у контексту појачаних тензија и сукоба у региону, укључујући спор са Сједињеним Америчким Државама и Израелом.
Претходно је ирански министар спољних послова Абас Аракчи најавио отварање Ормуског мореуза за комерцијални саобраћај, док је Вашингтон упозорио да ће наставити поморску блокаду Ирана до постизања коначног споразума.
Након тога, Корпус исламске револуционарне гарде (ИРГЦ) саопштио је да је мореуз затворен док се блокада у потпуности не укине и позвао бродовласнике да се придржавају иранских смерница.
Иранске власти су такође одбациле изјаве америчког председника Доналда Трампа о ситуацији у мореузу, оцењујући их као "неверодостојне".
(Танјуг)
Препоручујемо
"ПОГОДИЛИ СМО, ХВАЛА ВОЈНИЦИМА": Хитно се огласио Зеленски, шта ће на ово рећи Путин?
03. 06. 2026. у 10:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)