УКРАЈИНЦИ И ДАЉЕ КРШЕ ПРИМИРЈЕ: Више од 16.000 пута гађали војне и цивилне циљеве
СВЕ руске трупе у зони Специјалне војне операције наставиће строго да поштују примирје и остаће на својим претходно заузетим линијама и положајима, саопштило је Министарство одбране Руске Федерације
Фото: Танјуг/Russian Defense Ministry Press Service via AP
Оружане снаге Украјине наставиле су да крше проглашено примирје, на шта су руска војска одговорила, саопштило је Министарство одбране Руске Федерације.
- Укупно је забележено 16.071 кршење примирја у зони Специјалне војне операције. У тим условима, Оружане снаге Руске Федерације су симетрично реаговале на кршења примирја. Извеле су узвратне ударе на вишецевне ракетне системе, артиљерију и минобацачке положаје. Такође су циљали командне пунктове и места за лансирање дронова - истиче се саопштењу.
Упркос проглашеном примирју, Оружане снаге Украјине извеле су ударе беспилотним летелицама и артиљеријом на положаје руских трупа, као и на цивилне циљеве у Републици Крим, Белгородској, Курској, Калушкој, Ростовској области и Краснодарском крају, саопштава министарство.
Током протеклих 24 сата, украјинске снаге извеле су 676 напада на положаје руских трупа артиљеријом, вишецевним ракетним системима, минобацачима и тенковима. Такође су извеле 6.331 удар беспилотним летелицама. Осим тога, украјинске трупе су извеле осам напада на положаје руских јединица, додају у министарству.
- Све руске трупе у зони Специјалне војне операције наставиће строго да поштују примирје и остаће на својим претходно заузетим линијама и положајима - наводи се у саопштењу.
Јединице групе трупа "Север" неутралисале су до 80 непријатељских војника, оклопно борбено возило, пет аутомобила, вишецевни ракетни систем, два противваздушна ракетна система и три станице за електронско ратовање.
Јединице групе трупа "Запад" елиминисале су до 60 украјинских војника, тенк, 21 возило, артиљеријски систем и седам станица за електронско ратовање.
Јединице групе трупа "Југ" неутралисале су преко 60 непријатељских војника, два оклопна борбена возила и 13 возила.
Јединице групе трупа "Центар" елиминисале су преко 290 украјинских војника, два оклопна борбена возила, 11 возила и два артиљеријска система.
Јединице групе трупа "Исток" елиминисале су до 230 украјинских војника, три оклопна борбена возила и десет аутомобила.
Јединице групе трупа "Дњепар" неутралисале су до 15 припадника Оружаних снага Украјине и десет возила.
Системи ПВО оборили су 57 беспилотних летелица.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
ОРБАН ИМА ВАЖНУ ПОРУКУ ЗА НОВОГ ПРЕМИЈЕРА: "Ако се не борите, они ће вас згазити!"
10. 05. 2026. у 13:38
КАТАР ПОСЛАО ОШТРУ ПОРУКУ ИРАНУ: Затварање Ормуског мореуза гура регион у Хаос
10. 05. 2026. у 14:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)