ИРАН СПРЕМИО ПЛАН ЗА УПРАВЉАЊЕ ОРМУЗОМ: Плаћаће се накнаде, неће моћи свако да да прође

ТЕХЕРАН је припремио план механизма за управљање саобраћајем у Ормуском мореузу дуж одређене руте, потврдио је у суботу председник Одбора за националну безбедност иранског парламента, Ебрахим Азизи.

ИРАН СПРЕМИО ПЛАН ЗА УПРАВЉАЊЕ ОРМУЗОМ: Плаћаће се накнаде, неће моћи свако да да прође

Foto: Tanjug/AP Photo/Altaf Qadri

План је "у оквиру националног суверенитета Ирана и гаранције безбедности међународне трговине", написао је Азизи на мрежи X.

- У овом процесу користи ће имати само трговачки бродови и стране које сарађују са Ираном - навео је он, додајући да ће рута "ускоро бити представљена".

- Биће наплаћене потребне накнаде за специјализоване услуге које се пружају у оквиру овог механизма - закључио је Азизи, уз напомену да ће ова рута остати затворена за оператере такозваног "пројекта слободе", преноси Баха.

(Б92)

БОНУС ВИДЕО: ГОРИ БЛИСКИ ИСТОК: Експлозије широм Ирана, Израела, Емирата, Катара...

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

СТРАТЕШКО ПАРТНЕРСТВО АЛТА БАНКЕ, Air Serbia i Visa: Картица са додатним бенефитима за клијенте