АКТИВИРАН ХИТАН ПРОТОКОЛ ЗБОГ ЕБОЛЕ: Хуманитарци слетели у Милано са језивим симптомима - Паника у Италији

ДВОЈЕ италијанских хуманитараца који су се вратили из Уганде са симптомима грознице негативни су на еболу.

АКТИВИРАН ХИТАН ПРОТОКОЛ ЗБОГ ЕБОЛЕ: Хуманитарци слетели у Милано са језивим симптомима - Паника у Италији

Фото: АП

Два италијанска хуманитарна радника који су слетели на аеродром Малпенса у Милану након повратка из Уганде и завршили у болници због високе температуре и других симптома, негативни су на вирус еболе, саопштило је италијанско Министарство здравља у понедељак увече, преноси Малпенса24.ит.

Како је Министарство саопштило, пацијенти су подвргнути специјалистичкој клиничкој процени из предострожности у оквиру праћења епидемије еболе која се развила у Демократској Републици Конго.

Министарство, преко Одељења за превенцију, у контакту је са регионом Ломбардија и такође учествује у раду Оперативног комитета цивилне заштите у оквиру координације и прац́ења ситуације.

Министарство каже да ће наставити да објављује званичне информације у складу са развојем епидемиолошке слике и наглашава да је ризик у Италији и даље веома низак.

Према почетним клиничким проценама, највероватније се ради о бактеријској инфекцији система за варење. Два пацијента су такође била негативна на маларију и најважније респираторне вирусе који се прате.

Њихово здравље и даље прате специјалисти за заразне болести.

Регионални комесар за социјалну заштиту Ломбардије Гвидо Бертоласо рекао је да се међу могућностима које се тренутно разматрају налази бактеријска инфекција дигестивног система и да су оба пацијента била позитивна на шигелу. Додао је да су у току додатне микробиолошке и културолошке анализе.

Активиран протокол због сумње на еболу

Бертоласо је нагласио да тренутно нема елемената који би указивали на ризик по јавно здравље. Такође је рекао да би, да су поштовани тачни рокови и процедуре, медијска узбуна која је довела до значајног улагања ресурса могла бити избегнута.

Два хуманитарна радника, мушкарац (31) и жена (33), вратили су се из Уганде у недељу након око три месеца волонтирања.Након њиховог повратка, активиран је здравствени протокол за сумњу на еболу у две општине у провинцији Комо, Лурате Качивио и Булгарограсо.

Чланови проодице у изолацији

Два хуманитарна радника, мушкарац (31) и жена (33), вратили су се из Уганде у недељу након око три месеца волонтирања. Након њиховог повратка, активиран је здравствени протокол за сумњу на еболу у две општине у провинцији Комо, Лурате Качивио и Булгарограсо.

Путовали су са још пет особа из две породице. Жена је имала високу температуру, мучнину, повраћање, дијареију и блаже неуролошке симптоме, док је мушкарац  имао умерену температуру и цријевне тегобе. Обоје су превезени у изолацију у болницу Сако.

Остали чланови групе и неки чланови њихових породица су стављени у куц́ну самоизолацију.

(Malpensa24.it)

БОНУС ВИДЕО: 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

КРАЈ СВИХ МИСТЕРИЈА - САД ЗНАМО КО ВОДИ РАТ ПРОТИВ СРБИЈЕ: Шешељ се ванредно укључио у програм и разобличио ко стоји иза мрачних акција