КАЛИФОРНИЈА И ЈОШ ПАР САВЕЗНИХ ДРЖАВА СПРЕМАЈУ ТУЖБУ: Неће да дозволе продају WBD-а вредну 110 милијарди долара
ГРУПА америчких савезних држава припрема тужбу којом би покушала да блокира да компанија Парамаунт скајденс купи медијски гигант Ворнер брос дискавери (WBD) за око 110 милијарди долара, објавио је данас Ројтерс.
Фото: Танјуг/AP Photo/Chris Pizzello
Позивајући се на изворе упознате са случајем, агенција наводи да се међу државама које разматрају правне кораке налази се и Калифорнија, чији је државни тужилац Роб Бонта изјавио да ће ускоро донети одлуку о евентуалном покретању поступка против спајања две компаније.
Противници трансакције, међу којима су холивудски глумци, сценаристи и власници биоскопа, упозоравају да би спајање могло да смањи конкуренцију на тржишту забавне индустрије, доведе до укидања радних места и смањи избор за потрошаче.
Компанија Парамаунт одбацује те наводе и тврди да ће након преузимања повећати улагања у продукцију садржаја како би проширила пословање у сектору стриминга.
Акције WBD-а пале су данас 1,8 одсто, а Парамаунта за четири процента након објављивања информације о могућој тужби.
Парамаунт је у фебруару постигао договор о преузимању WBD-а за око 110 милијарди долара, чиме би настала једна од највећих медијских компанија на свету.
Трансакцију тренутно разматрају амерички и европски регулатори, док критичари упозоравају да би могла додатно да концентрише моћ у филмској и телевизијској индустрији.
(Tanjug)
БОНУС ВИДЕО - ДЕЧАК (14) НЕСТАО ДОК СЕ КУПАО У ДРИНИ: Све хитне службе на ногама
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
РИБЕ САМЕ МАСОВНО ИСКАЧУ ИЗ ДУНАВА: Људи не верују шта се десило код Смедерева (ВИДЕО)
НА ДУНАВУ, у непосредној близини Смедеревске тврђаве, забележен је призор који се не виђа сваког дана.
28. 07. 2026. у 19:54 >> 20:05
Коментари (0)