"СПРЕМНИ СМО ЗА ИСКРЕНЕ ПРЕГОВОРЕ - БЕЗ ВАРАЊА" Лавров: Русија забринута због изјава Марка Рубија

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров изјавио је данас да је тешко коментарисати изгледе за преговоре о мировном решењу у Украјини у овом тренутку.

СПРЕМНИ СМО ЗА ИСКРЕНЕ ПРЕГОВОРЕ - БЕЗ ВАРАЊА Лавров: Русија забринута због изјава Марка Рубија

Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko

- Тешко је чак и коментарисати изгледе за преговоре у овом тренутку - рекао је Лавров током заједничке конференције за новинаре са министром спољних послова Бангладеша Калилуром Рахманом у Москви, преноси агенција РИА Новости.

Он је казао да је Русија спремна за преговоре о Украјини, али да они морају бити искрени.

- Спремни смо за преговоре, за искрене преговоре, без варања - истакао је Лавров.

Додао је да је Русија забринута због изјава америчког државног секретара Марка Рубија о подршци Вашингтона Украјини.

- Свакако смо забринути због изјава, укључујући и оне које је дао државни секретар Марко Рубио, који је недавно на саслушању у Конгресу рекао да Сједињене Америчке Државе не могу бити посредник у преговорима, јер подржавају Украјину.

Према речима Лаврова, генерални секретар Уједињених нација Антонио Гутереш се отворено додворава западним земљама, посебно у вези са Украјином.

Лавров је изразио наду да се искуство неуспелих споразума о Украјини, када је Запад одбио да се повинује, неће поновити у случају договора из Енкориџа, који је постигнут на састанку руског и америчког председника Владимира Путина и Доналда Трампа.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: СНИМЦИ ИЗ ДРОНА: Израелска војска објавила видео удара на иранске системе ПВО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

НЕ СТАВЉАЈТЕ ЈЕ ОДМАХ У ФРИЖИДЕР: Како се правилно чува лубеница?