НОВА ПУКОТИНА У ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ: Санкције израелском министру остале без подршке

МИНИСТРИ спољних послова земаља чланица Европске уније нису постигли консензус о увођењу санкција израелском министру за националну безбедност Итамару Бен Гвиру, изјавила је данас шефица европске дипломатије Каја Калас.

НОВА ПУКОТИНА У ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ: Санкције израелском министру остале без подршке

Foto: Tanjug/AP Photo/Petros Karadjias

- Многе земље чланице предложиле су увођење санкција министру Бен Гвиру, али није постигнут консензус о томе - рекла је она, а преноси Ројтерс.

Више западних земаља, укључујући Немачку, Шпанију, Грчку, Француску, Италију, Холандију и друге, изразило је незадовољство након што је Бен Гвир објавио видео-снимак на којем се види како се руга активистима глобалне флотиле "Сумуд" који су имали повезе на очима и били приморани да клече пред њим док им је говорио: "Добро дошли у Израел, ми смо господари ове куће".

Крајем маја, Француска влада је Бен Гвиру забранила улазак у ту земљу.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (0)

ЕГИПАТ НАДОМАК НОКАУТ ФАЗЕ: Салах режирао велики преокрет у другом полувремену