НОВЕ САНКЦИЈЕ: САД додале 11 кинеских компанија на црну листу
МИНИСТАРСТВО за трговину САД данас је додало 11 кинеских компанија на економску црну листу због наводне умешаности у кршење људских права Ујгура у Сињиангу у западној Кини.

Фото АП
Министарство је саопштило да су компаније биле укључене у коришћење принудног рада Ујгура и других муслиманских мањинских група, преноси Ројтерс.
Компаније са црне листе не могу да купују компоненте од америчких компанија без одобрење владе САД.
Ово је то трећа група компанија, након два круга у којима је Трампова администрација навела да је 37 компанија укључено у кинеску репресију у Сињиангу.
Кинеска амбасада у Вашингтону није дала коментар.

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (0)