У ИТАЛИЈИ НОВА ЖАРИШТА: Поново расте број случајева
У ИТАЛИЈИ поново расте број нових случајева заражених вирусом ковид-19 и, према последњим подацима, први пут у последњих месец дана повећан је за више од 300, а широм земље идентификована су нова жаришта.

Фото: Депозит
Према наводима италијанских медија, откривен је кластер у региону Молизе, где је заражено седам особа пореклом из Венецуеле, од којих је пет стигло у Кампобасо 7. јула из Србије.
До пре неколико недеља половина италијанских региона била је без нових случајева ковида-19, док је јуче само Долина Аосте била без новооболелих од тог вируса.
Први пут од 18. јуна број нових случајева на дневном нивоу премашио је 300 и износи 306, док је свега два дана раније било 129.
Међу новим жариштима је Тренто где су забележене десетине случајева, а вирус је идентификован и у једном дому за старе у Болоњи, где има 15 случајева позитивних.
Ломбардија је и даље најтеже погођен регион Италије са 81 новооболелим од ковида-19, што је 30 више него дан раније, а у Лацију је број новозаражених повећан са 16 на дневном нивоу на 26 нових случајева, од којих је 12 "из увоза".
Италијанска влада планира да продужи ванредно стање до 31. октобра, а регионални председници разматрају нове мере за спречавање ширења вируса ковид-19, које ће се најпре односити на ноћне изласке и окупљање људи.
У Италији је до сада ковидом-19 заражено 245.338 људи, од којих је 12.404 активних случајева, а 35.092 је умрло од последица тог вируса.

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)