РУСИ САМО УЗВРАТИЛИ: Закаснела узбуна због С-400
ДОЛАЗАК ракетних ПВО система С-400 на руска острва на Арктику је логичан корак са искључиво одбрамбеним циљевим и не треба ни код кога да изазива забринутост, изјавио је Николај Корчунов, амбасадор за специјалне задатке Министарства спољних послова Русије.

Фото Printscreen
То је одговор на изјаву команданта Војно-морских снага САД у Европи и Африци, адмирала Џејмса Фогоа који је говорио о новим руским базама на Арктику и размештању система С-400. Руси нису ни до сада скривали да ће, ако буде потребно, и оружјем да бране своје интересе у арктичком појасу.
ЛЕДОЛОМАЦ СА РАКЕТАМА
ПРЕДСТАВНИЦИ Војно-морских снага САД су критиковали Русију да наоружава ракетама "калибар" своје ледоломце у арктичком појасу. Одговорио је амбасадор за посебне задатке Николај Корчунов који је објаснио да "Иван Папањин" није класични ледоломац, већ вишефункционални патролни брод направљен за руску војну флоту.

Фото arhiva
- Пошто је то војни патролни брод Русија има право да на њега стави какве год хоће ракете и тиме не крши никакав међународни договор - тврди амбасадор Корчунов.
Нова Земља. До доласка на ту локацију официри и војници тог пука прошли су потребну обуку. До тада су они опслуживали системе С-300.
Инсталирањем система С-400 знатно је повећана зона контроле ваздушног простора Арктика. Све вежбе које су имали припадници тог пука као и осталих јединица показују да се С-400 успешно користи у условима крајњег севера и Арктика. Такви системи стоје и на Кољском Запаларју.
У марту прошле године командант Северне флоте Николај Јевменов објаснио је да Русија довози на крајни север допунске снаге ПВО и стратешку и тактичку авијацију да би обезбедила сигурност ваздушног пространства над северним морским путем.
Русија је последњих година знатно ојачала групу војске у арктичкој зони. Није тајна да је тамо реконструисано двадесетак аеродрома. Осим система "С-400 тријумф" који има домет преко 400 километара, на Арктик су пребачени и системи "Тор-М2ДТ" и "Панцир-С".

ТРАМП СПУСТИО ЦАРИНЕ И СРБИЈИ: Ево колико сада износе и када одлука ступа на снагу
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп изјавио је данас да ће свим земљама, укључујући и Србију, уведене царине бити суспендоване, осим за Кину, којој је тарифе увећао на 125 одсто.
09. 04. 2025. у 20:44

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа
МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.
08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

СУРОВА ОСВЕТА КАДИРОВА: Малолетник убио полицајца, након ликвидације његов леш изложен на градском тргу - лидер Чеченије тражи казну и за по
ТЕЛО чеченског тинејџера који је напао полицијску станицу и убио једног службеника у граду Ачхој-Мартану изложено је на градском тргу, пренела је руска "Газета".
10. 04. 2025. у 12:21
Коментари (9)