РЕНОВИРАЊЕ БЕЛЕ КУЋЕ: Трамп тражи 377 милиона долара

Танјуг

30. 07. 2020. у 08:11

ТРАМПОВА администрација тражи 377 милиона долара у следећем нацрту о помоћи за ублажавање последица корона вируса за дуготрајну модернизацију Западног крила, али тек треба утврдити када би се то могло догодити.

РЕНОВИРАЊЕ БЕЛЕ КУЋЕ: Трамп тражи 377 милиона долара

Фото: Танјуг/АП

Износ, укључен у нацрт закона о помоћи од стране Сената, такође би обухватио нову безбедносну заштиту за зграду Извршне канцеларије Ајзенхауер у комплексу Беле куће, преноси АП.

Док су законодавци, укључујући републиканце, на захтев администрације добили више од милијарду долара за ново седиште ФБИ-ја у Вашингтону, план за Западно крило је повукао релативно малу пажњу. Администрација каже да би реновирање Беле куће "повећало способност кампуса да открије и ублажи спољну безбедност и претње од пандемије".

Западно крило није комплетно модернизовано од 1933. године, према Управи за опште услуге, која одржава већину комплекса Беле куће.

Реновирање су планирале и одлагале претходне администрације - последњи пут председник САД Барак Обама 2013. године, делимично зато што ниједан председник није хтео да се привремено одрекне Овалног кабинета на неколико месеци или дуже, наводи агенција.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (1)

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!