ПРОФИТИРАЛИ ОД КОРОНЕ: Вредност деоница Фејсбука и Амазона порасла током пандемије
ЧАК и у време пандемије, Фејсбук бележи раст прихода од 11 одсто, док су деонице ове компаније порасле за осам одсто. У исто време деонице компаније Амазон порасле су за око четири одосто.
Фото: Танјуг/АП
Све ово дешава се јер су потрошачи, односно Фејсбук (ФБ) корисници за време пандемије проводили више времена у својим домовима и за рачунарима.
У Канади и Сједињеним Америчким Државама дневно је регистровано око 198 милиона активних корисника, што је повећање за око три милиона корисника на дневној основи.
Истовремено, у Европи је забележено око 305 милиона дневних посетилаца ове друштвене мреже, што је прилично уобичајено.
Пораст корисника ове мреже, кажу у ФБ, одражава на повећан ангажман потрошача који више времена проводе код куће.
"У протеклом периоду примећујемо знакове нормализације раста и ангажмана корисника јер су мере сузбијања епидемије олакшане широм света, а посебно у развијеним тржиштима на којима је улазак Фејсбука већи", наводи се у изјави компаније коју преноси портал Кликс.
На месечном нивоу, Фејсбук је посећивало око 3,14 милијарди корисника, што је разлика у односу на претходно тромесечје када је ову друштвену мрежу посећивало око 2,99 милијарди корисника. Ови подаци односе се на кориснике ФБ апликација попут Инстаграма, Месинџера и Воцапа.
Иако су аналитичари прогнозирали да ће ова компанија повећати приходе за трећи квартал за око 7,9 одсто, сама компанија прогнозира раст од око 10 одсто.
У исто време, након затварања тржишта у четвртак, Амазон је пријавио фискалну зараду у другом тромесечју. Деонице компаније порасле су за отприлике одосто.
Према прогнозама аналитичара, компанија Џефа Безоса очекује приход од 88,91 милијарди долара. Амазон очекује да ће нето продаја у трећем тормесечју бити између 87 и 93 милијарде долара, што представља међугодишњи раст између 24 и 33 одсто.
Компанија предвиђа распон опреативног прихода између две и пет милијарди долара.
"Потрошили смо четири милијарде долара на трошкове током пандемије коронавируса како бисмо запосленима обезбедили сигурност, а купцима испоручили производе. Осим тога, сваком запосленом на првој линији и партнерима достављачима исплатили смо бонус у износу већем до 500 милиона долара", казао је извршни директор Амазона Џеф Безос.
Препоручујемо
ПРЕЖИВЕЛИ ЛОГОРАШИ ТРАЖЕ ОД ЗАКЕРБЕРГА: Оштрије мере на Фејсбуку за негирање Холокауста
29. 07. 2020. у 18:35
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)