КИНА ОДБАЦУЈЕ ОПТУЖБЕ: О хаковању фирме за развој вакцине
КИНА је данас одбацила оптужбе да су хакери, повезани с владом те земље, напали америчку биотехнолошку компанију "Модерна", која развија вакцину за корона вирус, како би украли податке.

Фото: Depositphotos
Портпарол Министарства спољних послова Кине Ванг Венбин рекао је на брифингу за медије да су те оптужбе неосноване и да нису засноване на доказима, преноси Ројтерс.
Он је додао да Кина не учествује у технолошким крађама.
Америчко Министарство правде недавно је подигло оптужнице против двојице кинеских хакера који су, како тврди, напали компаније које развијају вакцину против корона вируса и украли интелектуалну имовину и пословне тајне из компанија широм света, у вредности од више стотина милиона долара.
Министарство тврди и да су хакери, који су идентификовани као Ли Шаоју и Донг Ђаџи, сарађивали са кинеском владом.
Препоручујемо

ПРЕВАРА УНУТАР КОМПАНИЈЕ: Запослени у Твитеру имали приступ изменама налога корисника?
24. 07. 2020. у 08:22

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном
У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".
28. 09. 2025. у 08:33
Коментари (0)