ИТАЛИЈАНСКИ ПРЕДСЕДНИК: Слобода не значи да можемо слободно заразити друге
ПРЕДСЕДНИК Италије Серђо Матарела рекао је данас да опасност од Цовида19 није прошла, а оне који траже више слободе подсетио је да је Италија само пре четири месеца имала по 800 мртвих у једном дану, пише дневни лист “Ил Фато Котидиано”.

Фото: Танјуг
Председник Матарела је говорио на традиционалној церемонији “Вентаљо”, када се доделују признања истакнутим новинарима који извештавају из парламента.
“Свет информација такође је био погођен пандемијом, али је потврдио да је у стању да буде на услузи грађанима. Доказали су своју способност супротну од фабрике лажних информација. Професионална и објективна информација је била призната од стране грађана“, реко је Матарела.
Председник Републике је истакао важност поштовања мера заштите и подвукао “да слобода не значи да можемо слободно заразити друге”, те да као нација Италијани не могу заборавити оно што су претрпели за време пандемије “због поштовања према жртвама и ограничењима које су поднели сви Италијани, а које нам данас дозвољавају да гледамо у будућност и идемо даље”.
Он је оценио да тамо где нису могли или нису желели да уведу мере које је увела Италија у време пандемије корона вируса, данас зараза проузрокује драматичне последице.
Матарела је захвалио свим земљама које су помогле Италији и подвукао “да нико није у стању да се сам одбрани од заразе. Само уједињени и заједно можемо победити овај изазов”, рекао је италијански председник.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)