БУРА ОКО ТИК-ТОКА: Трамп би да га забрани, „Мајкрософт“ да га купи
КОМПАНИЈА „Мајкрософт“ наводно је у преговорима око куповине Тик-тока, видео апликације у кинеском власништву, након што је председник САД Доналд Трамп рекао да разматра кораке који би ефективно забранили апликацију у САД.

Фото Танјуг-АП
Није јасно колико су напредовали разговори између „Мајкрософта“, чији је оснивач и један од највећих појединачних деоничара Бил Гејтс, и Тик-тока, али било који договор могао би водити ка промени власништва компаније Тик-ток, објавили су амерички медији позивајући се на незваничне изворе.
Тик-ток је у власништву кинеске интернет компаније БајтДенс, чија се вредност процењује на 100 милијарди долара. То је повећало надзор над апликацијом, а званичници Трампове администрације рекли су да су забринути да Тик-ток представља претњу националној безбедности.
Трампова администрација разматрала је да ли да нареди да се БајтДенс отуђи од америчке имовине коју је стекла 2017. године, а која су касније припојена Тик-току. Блумберг је пренео да је председник спреман да објави наредбу која ће приморати БајтДенс да прода америчке делове Тик-тока.
Трампова администрација такође је разматрала друге потенцијалне акције против компаније, укључујући додавање БајтДенса такозваној „ентитетској листи“, која спречава стране компаније да купују америчке производе и услуге без посебне лиценце, наводе амерички медији позивајући се на изворе упознате са том материјом.

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (1)